האיים הבורומאיים באגם מאג'ורה - איזולה בלה ואיזולה מדרה

 

קבלת פנים מלכותית באיזולה מדרה

 

ההמלצה הראשונה שלנו: נסו לבקר בשני האיים והקדישו לפחות שעתיים לכל אי. בעינינו, שני האיים, הארמונות והגנים שעליהם היו יפהפיים ומרתקים והאמת, אהבנו יותר את איזולה מדרה שהגנים בו מטריפים ביופיים ופראים יותר מאלו "המצועצעים" שבאיזולה בלה. מומלץ בחום לבקר בשניהם, גם על חשבון דברים אחרים (אנחנו למשל, אחרי כל התצפיות והרכבלים, ויתרנו על עליה למוטארונה ופשוט נסענו ביום אחר לאגם אורטה).

הערה חשובה: הגעה לאיים הללו מבלי לרכוש כרטיסים ולהיכנס לארמונות הינה בזבוז זמן ושגיאה פטלית מכיוון שהביקור בארמונות הוא לב העניין. ניתן לרכוש כרטיס משולב. לנו זה לא הסתדר מבחינת לוחות זמנים. מאחר והמלון שלנו בפלנזה היה בדיוק ליד רציף המעבורות, אז יום אחד שטנו לאיזולה בלה בשעות אחה"צ וביום אחר שטנו לאיזולה מדרה בשעות הבוקר. ייתכן שכלכלית זה פחות משתלם מכרטיס שיט משולב, אבל לא היינו מספיקים לטייל בשני האיים במועד שיכולנו. יתרה מכך, לעיתים, עקב זמני המעבורות, יצא לנו לראות קבוצות תיירים שעברו ממש "בריצה קלה" בין האיים והארמונות המדהימים שעליהם. באחד המקרים, ניגשה אלינו תיירת צעירה שהיתה בקבוצה כזו ושאלה בשקט  איך קוראים למקום שבו היינו (איזולה בלה). זה כנראה מה שעלול לקרות בסיור מודרך ודחוס של שלושת האיים הבורומאיים. מומלץ להקדיש מספיק זמן לכל אי, אחרת תהיו בלחץ לא לפספס את מועד היציאה של המעבורת.  אתר אינטרנט: borromeoturismo

מחיר כניסה לארמון באיזולה בלה (Isola-Bella): שילמנו 32 יורו כניסה לארמון. מחירים: ילד עד גיל 6 - חינם. ילד בגילאי 6 – 15 משלם 5 יורו ומבוגר משלם 11 יורו. לכך יש להוסיף את מחיר השיט במעבורת מפלנזה שעלה לנו 35 יורו. כך שסה"כ שילמנו: 67 יורו.

מחיר כניסה לארמון באיזולה מדרה (Isola-Madre): במקרה הזה רכשנו ברציף המעבורת כרטיס שיט משולב עם כרטיס כניסה לארמון. הכרטיס המשולב עלה לכולנו 53.2 יורו (המחיר נמוך יותר גם כי השיט מפלנזה לאיזולה מדרה קצר יותר במרחק).

בגנים של איזולה בלה

 

לסיכום: שני האיים הללו הם אחת הסיבות העיקריות להגעה לאגם מאג'ורה והם אכן יפים להפליא. כדאי לטייל בשניהם!

פלנזה: מאחר ושהינו בפלנזה, יצא לנו גם לטייל בטיילת היפה שלה ובסמטאות הסמוכות לשפת האגם מצאנו גם שעשועים קטן לפריקת אנרגיות של הילדים לעת ערב. מאחר והמלון היה צמוד לרציף, לא היינו צריכים את הרכב והיה כיף להסתובב ברגל. תכננו גם לבקר בגנים היפים של וילה טאראנטו הסמוכה בפלנזה, אך לאחר מחשבה נוספת ולאחר כל הגנים המרהיבים שראינו בשתי האיזולות, החלטנו לוותר ולהשאיר את הביקור בווילה טאראנטו לפעם הבאה... תמיד צריך סיבה לשוב, לא?

למידע על זמינות ומחירי מקומות לינה באגם מאג'ורה (Hotels in Lago di Maggiore) מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן
למידע על זמינות ומחירי מקומות לינה באגם מאג'ורה (Hotels in Lake Maggiore) מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן
למידע על זמינות ומחירי מקומות לינה באיטליה (Accommodation in Italy) מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן
למידע על זמינות ומחירי מקומות לינה באיטליה (Accommodation in Italy) מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

 

 

בריכת נוי עם חבצלות מים באיזולה מדרה