מונטה באלדו:  גבוה, מעל העננים

 

הביקור במונטה באלדו והעליה לשם ברכבל היו אחד משיאי הטיול שלנו. כיף ענק, כמעט על גג העולם. טיול מומלץ מאוד! עלינו עם הרכבל עד לתחנה העליונה. מחליפים רכבל בתחנה האמצעית, וכשנמצאים ברכבל העגול, הוא מסתובב על צירו, כך שיש זווית ראיה של 360 מעלות. כשהגענו למעלה, לא נעצרנו בבית הקפה שם ולא בזה החיצוני שלידו, אלא פנינו שמאלה לכיוון של שביל ההליכה עד לנקודת התצפית הצפונית (כחצי שעה לכל כיוון בהליכה איטית ונעימה). כשהיינו על ההר, הייתה ראות טובה מאוד, אולם עם הזמן כיסו אותנו פה ושם עננים. וזו הרגשה מדהימה ללכת בתוך ענן, אשכרה בתוך ענן. הרגשנו פשוט בעננים...הלכנו בנחת, מדי פעם עצרנו וסתם ישבנו בין הפרחים והצמחים שמכסים את פסגת ההר בירוק. בחזור, ישבנו לשתות שוקו חם ולאכול משהו (יש מזנון בשירות עצמי). למעלה צריך סווצ'רים וקפוצ'ונים כי קר שם.

מחירים: יש מחיר מיוחד למשפחות וזה עלה לנו 50 יורו לכרטיס הלוך ושוב עד לתחנה העליונה (34 יורו להורים, 16 יורו לעמרי ועמית ואילו עידו, שעדיין לא בן חמש, נכנס בחינם). מחיר רגיל היה עולה לנו 78 יורו ואילו מחיר מוזל אחרי השעה 16:00 היה עולה לנו 67.5 יורו, כך שהמחיר למשפחה הוא המשתלם ביותר.

עצה: עזבו את המחיר המוזל שיש אחה"צ ותעלו כשיש ראות טובה (אלא אם אין ענן אחד בשמיים באותו יום) כי ממילא המחיר המשפחתי זול יותר מהמחיר המוזל ומה תעזור לכם ההנחה אם בשעות אחה"צ לא תהיה ראות טובה ולא תהנו מהנוף המדהים של אגם גרדה הפרוש מתחת. מומלץ לשמור את הביקור על מונטה באלדו ליום עם ראות טובה!  

 

הרכבל - צילום מלמעלה

 

 

חניה: נכנסנו לחניון התת קרקעי שמתחת לבניין הרכבל. שילמנו 5.5 יורו והיינו שם מספר שעות. מאוד נוח ולא יקר במיוחד.  חבל לבזבז זמן מיותר על חניה מחוץ לבניין הרכבל.

הרכבל: הרכבל יוצא מהתחנה התחתונה במלצ'סינה כל חצי שעה (00:00, 00:30). בחזור, הוא יוצא גם כל חצי שעה (00:15, 00:45). בקיץ, הרכבל עובד משמונה בבוקר ועד 19:00. טלפון:  045 7400206.

מאלצ'סינה היא עיירה מאוד ציורית ושווה בהחלט להקדיש לה קצת זמן לפני או אחרי הטיול למונטה באלדו ולבקר בה.

 

תמונה משפחתית על המונטה באלדו