על גלגלים

 

רכב שכור: סוכנויות השכרת הרכב נמצאות בקומה 1- בש"ת מלפנסה. שודרגנו מבלי שביקשנו וקיבלנוFIAT-CROMA  חדשה, מנוע 1900 סמ"ק, ממוזגת, וכמובן מנוע דיזל. את הרכב שכרנו בארץ ושילמנו 373 יורו ל-9 ימים, כולל כל הביטוחים והכיסויים.
קיבלנו תרשים של מגרשי השכרת הרכב בש"ת (סייע לנו ביום האחרון כששבנו לש"ת והחזרנו את הרכב) וביקשנו וקיבלנו מספרי טלפון ליצירת קשר בחירום. מצוידים בתרשים, במפתח ובפתקית שמציינת היכן בדיוק הרכב שלנו חונה (למשל, A21), יצאנו עם העגלה למגרש החניה הענקי שבו מרוכזים כל רכבי חברות ההשכרה (האזור נקרא CAR-HIRE, וזה גם המקום שאליו יש להחזיר את הרכב בסוף הטיול). נציג חברת ההשכרה במגרש הניד ראשו לשלום והצביע על מיקום הרכב בחניה. במילים אחרות, מבחינתו, התהליך הסתיים. מבחינתכם, כמובן שעדיין לא: בדקו את הרכב היטב, מבפנים ומבחוץ, וודאו שמיכל הדלק מלא, קראו לנציג ושאלו אותו את כל מה שתמיד רציתם לדעת ולא העזתם לשאול בנוגע לתפעול הרכב. ואל תחשבו שהנציגים במגרש עצלים חלילה: בעת החזרת הרכב ניגשו לרכב שני נציגים, בחנו אותו היטב מבפנים ומבחוץ ובדקו את מצב מיכל הדלק. את הבוסטר הבאנו איתנו מהארץ והוא עלה איתנו שוב למטוס,
לצד תיקי היד.

דיזל (Gasolio-Diesel): מומלץ מאוד לבקש רכב שכור עם מנוע דיזל. זה משתלם כלכלית מבחינת עלויות דלק, בהשוואה למנוע רגיל. למרות הקילומטראז' שעשינו, ועשינו, הוצאות הדלק הסתכמו ב- 185 יורו בלבד. ממוצע של כ- 20 יורו ליום.

תחנות דלק: ההבדלים במחירי הדיזל בין התחנות השונות לא יותר מדי גדולים. ככלל, השתדלנו אומנם למלא היכן שזול יותר (מחירי ליטר דיזל נעו בין 1.47 יורו ל- 1.55 יורו בממוצע), אולם במרבית המקרים העדפנו שיהיה מתדלק. בפעמיים שתדלקנו לבד כי לא היה מתדלק, לקח לנו ולמשאבות הדלק דקות ארוכות כדי להגיע להסכמות ולהבנות בינינו ולהתחיל לעבוד. בשני המקרים באו לעזרתנו פעם תיירים מגרמניה ופעם מצרפת, שגם הם הסתבכו, ובסוף מצאנו מושיעים מקומיים. מיותר לציין שבכל אחת משתי התחנות, צורות התשלום וההפעלה היו שונות זו מזו. אנגלית להסבר? בקושי...בקיצור, עדיף לחפש את המתדלק! 

GPS, כן או לא: לאורך כל ימי הטיול הסתדרנו היטב ללא GPS, גם בדרכים הכפריות ובחורים הכי נידחים שם. נעזרנו אך ורק במפה עם קנ"מ טוב ולא היו לנו כל בעיות. מערכת השילוט מאוד ברורה ומסודרת, בעיקר באוטוסטרדות ובכבישים הבינעירוניים (פירוט יציאות קרובות, מרחקים ושמות ערים קרובות), אבל גם בערים השילוט בסדר גמור. גם השילוט לאטרקציות ולאתרי תיירות היה טוב מאוד. אני חייב לסייג זאת ולציין שמטבענו, אנו לא חסידי GPS ולא משתמשים אף פעם ב-GPS בארץ ובחו"ל אלא אך ורק במפות ולכן, מי שרגיל להשתמש ולהיעזר ב- GPS, כדאי לו לקבל חוות דעת נוספות. בכל מקרה, בשורה התחתונה ובאופן אישי, הסתדרנו היטב עם מפה בלבד. 

תצפית על החוף של אגם מאג'ורה מאיזולה מדרה

אוטו-גריל: לאורך האוטוסטרדות יש רשת מזון מהיר וחנויות נוחות בשם "Auto-grill" (לעיתים בתחנות דלק ולפעמים כמבנה אימתני הבנוי כגשר מעל האוטוסטרדה, באזורי שירות). יש כאלו המתפקדות רק כבתי קפה ואז יש ציור של כוס קפה ויש גדולות יותר שניתן לקנות בהן אוכל מהיר (פיצות,סנדוויצ'ים וכדומה) ושתיה והן מתפקדות גם כחנויות נוחות גדולות (כמו מנטה, יילו וסופר אלונית אצלנו). המחירים סבירים בהחלט והאוכל טוב (כך למשל, באוטו גריל על האוטוסטרדה לוונציה שילמנו 18.2 יורו לחמישה משולשי פיצה גדולים, 3 כוסות מיץ תפוזים טרי שנסחט מול עינינו ו- 2 כוסות קפה מצוין). פתרון טוב כשהרעב פורץ לו באמצע הכביש המהיר ולא רוצים לסטות לעיירות וכבישים צדדיים, או כשמישהו מאחורה צועק "פיפי"...

אוטוסטרדות: עשינו שימוש רב באוטוסטרדות, כמעט בכל מקום אפשרי. זה חוסך זמן רב למרות העלויות הכרוכות בכך (במהלך כל הטיול שילמנו סכום כולל של כ- 42 יורו עבור אגרות באוטוסטרדות השונות. הסכום הגבוה ביותר היה באוטוסטרדה ממלפנסה לונציה, כ- 15 יורו. כאמור, זה בהחלט שווה את זה!). מאחר ויוצא כל כך הרבה לנסוע בכבישים הכפריים היפים באזורי האגמים, מומלץ בחום לנסוע בכבישים המהירים בכל מקום שרוצים לקצר טווחים במהירות (ממלפנסה לונציה, מאגם גרדה לדולומיטים, מאגם גרדה לאגם מאג'ורה, מצפון אגם גרדה לחלקו הדרומי וכדומה). וכן, כפי שהתנסינו בכך פעם אחת בזחילה איטית ממלצ'סינה דרומה לכיוון לאציזה בערב יום א' (סוף סוף השבוע שלהם), אכן יש פוטנציאל בעייתי בנסיעה בחלק המזרחי ודרום מזרחי של אגם גרדה בסופי שבוע. עוד סיבה לשהות בחווה מרוחקת יותר.
כשנכנסים לאוטוסטרדה לא לשכוח לקחת את הכרטיס מהמכונה במחסום. כאשר אתם מגיעים לעמדות התשלום ביציאות,  יש להכנס רק לעמדות התשלום במזומן/ המאוישות ולא לנתיבים ששם רשום TELEPASS או שמיועדים למנויים (יש איורים בולטים מעל עמדות התשלום). יש גם עמדות תשלום במזומן שמבוצעות בשירות עצמי, אולם הכי מומלץ ונוח לשלם בעמדות המזומן המאוישות. במרבית המקרים, התנועה זרמה באוטוסטרדות ויכולנו לנסוע במהירות המותרת (130 קמ"ש). האיטלקים "טסים נמוך" ולכן, גם אם נוסעים במהירות של 110 - 130 קמ"ש, חשוב לשמור על הנתיב הימני כי כל הזמן יעקפו אותך. יש המון משאיות באוטוסטרדות, אך נהגיהן מקפידים לנסוע בנתיב בימני ואז זה נראה כמו נחיל משאיות ארוך. בכל נסיעותינו באוטוסטרדות נתקלנו רק פעם אחת בפקק לא ברור של כעשרים דקות ודווקא ביומנו הראשון, בדרכנו ממלפנסה לוונציה.    

חניות: ככלל, במרבית העיירות וברוב מקומות התיירות יש חניות בתשלום, ובשפע, ברחובות ובחניונים מסודרים. התשלום בחניות שברחובות נע בדרך כלל בין יורו ליורו וחצי לשעה ויש מדחנים בשפע. צריך לשלם עד שעות הערב (שבע או תשע, תלוי במקום וברמת האטרקטיביות שלו). חלק מהחניות בתשלום גם מוגבל עד שעתיים וצריך לשים לב לכך, מאחר וחבל מאוד להיגרר או לקבל קנסות מיותרים). במקומות שבהם תכננו לשהות זמן ארוך יותר, כגון ברכבל במלצ'סינה או בתחנת רכבת בלוקארנו שבשוויץ (רכבת צ'נטוואלי),  העדפנו להיכנס ישירות לחניונים סמוכים שהתשלום שם הוא ביציאההיה לנו על שמשת הרכב הקדמית מין כרטיס זמן עגול שבו מציינים את שעת ההגעה (מיועד למקומות חניה המוגבלים בזמן אך ללא תשלום). האמת שלא השתמשנו בו אפילו פעם אחת, מהסיבה הפשוטה שלא ידענו מתי מותר ומתי אסור להשתמש בו (רוב השילוט ודברי ההסבר בתמרורי החניה ובשלטי הרחוב הם באיטלקית ובמקרה הטוב יש גם הסבר בגרמנית. אנגלית מחוץ לתחום). אם ראינו שבכל המכוניות שסביבנו יש תווי חניה, שילמנו גם אנו. כשראינו שאף רכב לא שם, לא שמנו אף אנחנו. כשהיה ספק, שילמנו דמי חניה. בסופו של דבר, עדיף תמיד לשלם 2 או 3 יורו ולהיות רגועים, מאשר לחזור למצוא קנס גדול או יותר גרוע, לחזור ולגלות שהרכב נגרר... בסיכום כולל של תשלום דמי החניה בימי הטיול, באיטליה ובשוויץ, הוצאות החניה הסתכמו בכ-33 יורו, כאשר מתוך סכום זה, למעלה משליש היה עבור השימוש במגרשי החניה בגרדה לנד, בארוחת האבירים וברכבל של מונטה באלדו.

החזרת רכב שכור בש"ת מלפנסה: את הרכבים יש להחזיר בדיוק לאותו מקום שבו הם נלקחו. וגם כאן, השילוט הפלא ופלא  הינו Car Hire (ולא Car return).
כשמגיעים לכיוון מלפנסה, צריך לנסוע כל הזמן לכיוון טרמינל 1. אחרי שחוצים את הגשר מלמעלה, הישארו בנתיבים השמאליים שמתחת לשילוט לכיוון טרמינל 1 וממש לפני ההגעה לטרמינל תהיה פניה שמאלה עם שילוט בולט שמאלה ויהיה כתוב: Car-Hire. אחרי בערך מאתיים מטר, תגלו לאושרכם את מגרש המכוניות הענקי שממנו יצאתם רק לפני מספר ימים. תהליך ההחזרה די מהיר. לא לשכוח למלא דלק לפני שמגיעים לשדה התעופה.

בגנים של איזולה בלה