Bookmark and Share

לינה בפרובאנס ובריביירה הצרפתית

 

במהלך שבעה עשר הלילות של הטיול לפרובאנס ולריביירה הצרפתית התארחנו בשלושה מקומות לינה:

מקום הלינה הראשון (All Seasons Nice Aéroport) היה רק ללילה אחד ליד שדה התעופה של ניס.

מקום הלינה השני היה דירה בעיירה מואה סרטו (Mouans-Sartoux) באזור גראס, בה שהינו 9 לילות.

מקום הלינה השלישי היה דירה לשישה במלון המשפחתי Les Résidences de Métifiot  בסן רמי דה פרובנס, בה שהינו עוד 7 לילות.


בסך הכל, שילמנו כ- 2500 אירו עבור 3 מקומות לינה ועבור 17 לילות. ממוצע של כ- 150 אירו ללילה עבור 6 אנשים בחודש אוגוסט המבוקש. בהמשך העמוד ניתן למצוא את כל המידע הרלוונטי לגבי כל אחד משלושת מקומות הלינה הללו.

את מקומות הלינה התחלנו לחפש כחודשיים לפני המועד הטיול, בתחילת חודש יוני, ותהליך החיפושים נמשך כחודש ושבוע, עד אמצע יולי. בשלב הראשון שריינו שני חדרים צמודים ללילה הראשון ליד ש"ת ניס. לאחר מכן, חיפשתי לינה דווקא לחלקו האחרון של הטיול, בפרובאנס, ורק בשלב האחרון, אחרי שכבר היו לנו תאריכים מוגדרים של השהות בפרובאנס, התמקדתי בחיפוש לינה באזור הריביירה הצרפתית. הרחבה על תהליך חיפוש הלינות ניתן למצוא בעמוד הפתיחה של סיפור הטיול שלנו. למעבר לדף הרלוונטי, נא ללחוץ כאן. מיקדתי את החיפושים במשולב ובמקביל במספר אתרי לינות בינלאומיים ידועים, כדוגמת, Booking.com, Homeaway, Venere.com, Homelidays, Holiday Rentals וכדומה. חיפשתי מקומות לינה לשישה אנשים + חניה לרכב השכור + אינטרנט אלחוטי חופשי, עם עדיפות גבוהה למקומות עם בריכה ועם מיזוג אוויר. העדיפות הראשונה שלי היתה למצוא דירה או יחידת דיור דרך אתרים כדוגמת בוקינג או ונרה, ללא העברת מקדמות ומתן פקדונות בטחון לדירות, כפי שמקובל במרבית הבתים והדירות  להשכרה בפרובאנס ובקוט ד'אזור.

להלן קישורים ישירים לחיפוש לינות בפרובאנס ובקוט ד'אזור מאותם אתרים, אך לפני כן הערה חשובה שתסייע לך בחיפושים: באתרי הזמנות לינה בינלאומיים כדוגמת בוקינג או ונרה ניתן למצוא מאות דירות ומקומות לינה, שאינם בהכרח אך ורק חדרי מלון לסוגיהם. כאשר נמצאים בעמוד של מקומות לינה בפרובאנס או בריביירה הצרפתית באתר בוקינג.קום לדוגמא, כדאי לשים לב כי בתפריט האנכי השמאלי באנגלית, או תפריט אנכי ימני בעברית, יש אפשרות סינון וחיפוש לפי סוג מלון/Hotel Type וניתן לבחור ולסמן בכל פעם סוג אחר של מקום לינה, כגון דירה (Apartment), מלון דירות (Condo Hotel או Aparthotel), וילה (Villa), בית נופש (Vacation Home), בית חווה (Farm Stay), דירת נופש (Vacation Rental), אתר נופש (Resort), בית כפרי (Country House), כפר נופש (Resort Village) וכדומה. עקרון דומה של חיפוש לפי סוגי מקומות לינה ניתן למצוא גם באתר Venere.om הבינלאומי. כאמור, להלן קישורים ישירים לחיפוש לינות בפרובאנס ובקוט ד'אזור באתרי לינות שנים:
 

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בפרובאנס מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בפרובאנס מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בריביירה הצרפתית מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בריביירה הצרפתית מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה ליד ש"ת ניס (NICE Airport) מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה ליד ש"ת ניס (NICE Airport) מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בעיר ניס מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בעיר ניס מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בלוברון (Luberon) מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בווקלוז (Vaucluse) מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה באזור ורדון (Verdon) מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בעיר מרסיי מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת מקומות לינה בעיר מרסיי מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת דירות ובתים בפרובנס ובריביירה הצרפתית מאתר Home Away, נא ללחוץ כאן

·         לחיפוש והזמנת דירות ובתים בפרובנס ובריביירה הצרפתית מאתר Holiday Rentals, נא ללחוץ כאןALL SEASONS NICE AÉROPORT ARENAS (FUTUR IBIS STYLES) HOTEL

 

מאחר והטיסה שלנו אמורה היתה לנחות בניס לקראת חצות, היה ברור לנו שאת הרכב השכור נאסוף רק בבוקר ולא נתחיל לשוטט בכבישי הריביירה באמצע הלילה בחיפוש אחר הדירה שלנו. בדיעבד, כפי שניתן לקרוא מסיפור הטיול שלנו כאן, טוב שעשינו כך ואני בהחלט ממליץ ללון בלילה הראשון ליד שדה התעופה למי שמגיע בטיסת לילה לניס ולא להתחיל ולחפש לאחר חצות את הבית שלו באחת מעיירות קוט ד'אזור. מיותר לגמרי לעלות על האוטוסטרדה באמצע הלילה ולנסוע בכבישים חשוכים ולא מוכרים, לאחר טיסת ערב כשבטח עייפים מכל יום הטיסה.... 

היה חשוב לי למצוא מלון קרוב מאוד לשדה התעופה עם שאטל חינמי משדה התעופה למלון גם לאחר חצות ועם שאטל בחינם גם לבוקר למחרת, מהמלון חזרה לשדה התעופה כדי לקחת את הרכב השכור. התיישבתי על בוקינג ועל ונרה והוצאתי מהם קישורים ישירים למלונות באזור שדה התעופה ניס (בבוקינג, נא ללחוץ כאן. בוונרה, נא ללחוץ כאן). הורדתי מלונות שלא היו זמינים בתאריך שלנו ומלונות שאין להם הסעה בחינם (Airport shuttle) מהשדה למלון וחזרה והורדתי גם מלונות הממוקמים במרחק נסיעה של יותר מכמה דקות. את מה שנותר, התחלתי לבדוק ולהשוות מבחינת מיקום ביחס לשדה התעופה ומרחק מדויק בק"מ ולא רק קו אווירי כמו שבדרך כלל רשום באתרים השונים, מבחינת מחיר לשני חדרים או לחדר משפחתי לשישה (לא היו שם מלונות זמינים, ברדיוס הצמוד  לשדה התעופה, עם חדר לשישה) והשוויתי ביקורות ודירוגים באתרים בינ"ל. בסוף התהליך, נותרתי עם 3 מלונות והפור נפל על מלון All Seasons Aeroprt Nice. בדקתי באתר הבית של רשת אקור (Accor), שהמלון שייך אליו ובאתרים אחרים והמחיר הכי זול היה באתר Booking.com, בהזמנה עם אפשרות ביטול ללא כל תשלום או חיוב (Free Cancelation).  

הזמנו חדר משפחה לארבעה (שזה למעשה שני חדרים זוגיים צמודים עם דלת מקשרת ביניהם) ועוד חדר זוגי צמוד אליהם. לאחר ביצוע ההזמנה בבוקינג וקבלת פרטי הקשר הישירים של המלון מבוקינג, פניתי ישירות למלון באימייל, ביקשתי חדרים צמודים ושאלתי באימייל לגבי השאטל ואכן, בפועל, החדר הזוגי היה צמוד לחדר המשפחה. לגבי השאטל, נאמר לי שכאשר נגיע לשדה התעופה, בכל שעה שהיא, נתקשר והם יבואו לאסוף אותנו וכך גם בכיוון השני. מאחר ומוניות בצרפת, בטח למשפחה של שישה עם לא מעט מזוודות הן סיפור יקר מאוד, הרי ששאטל חינמי הלוך ושוב משמעותו חסכון של 80 עד 100 אירו לשתי מוניות בשני הכיוונים.

טיפ חשוב לגבי שדה התעופה: לאחר קבלת המזוודות ולפני היציאה מהטרמינל, יש דלפק מודיעין עם שלט גדול של Information ובקצה הדלפק יש מכשיר טלפון עם חיוג מקוצר וחינמי לכל בתי המלון במעגל הקרוב של שדה התעופה.יש שם רשימה של כל בתי המלון ושל המספרים המקוצרים אליהם.    
 

התקשרנו ותוך חמש דקות הגיעו לאסוף אותנו מהמלון עם רב ואן גדול שיספיק לכולנו. אחלה שירות, מהיר ויעיל! המלון מרוחק 3 עד 4 דקות בלבד משדה התעופה וזה פשוט נפלא כשההורים מותשים והילדים חצי ישנים ומתים להגיע למיטות שלהם. המלון קטן וחביב, לובי קטנטן שנראה כמו פינת משחקים, אולי כי באמת יש בו פינת משחקים לילדים, דסק קבלה קטן. מומלץ לשריין בעת הצ'ק אין למלון כבר את השאטל לבוקר למחרת, מהמלון חזרה לשדה התעופה.

מקבלים כרטיס אלקטרוני לחדר, איתו פותחים את המעלית. בלעדיו, לא עולים. יש אינטרנט אלחוטי חינמי (Free Wi-Fi) בחדרים ובכל המלון. חדרים קטנים אומנם אבל נקיים, פונקציונליים, נעימים, יש טלוויזיה ומיטה זוגית נוחה ופינת עבודה קטנה וכל מה שצריך ללילה באזור שדה התעופה. ארוחת בוקר היתה טובה מאוד. מאפים, קרואסנים נהדרים, קפה טוב, מיצים, מעדנים, פירות, קורן פלקס וכדומה, נקניקים וגבינות, אין ביצים, יש ממרחים וריבות.. חדר האוכל חמוד ודי מלא אבל לא רועש ולא הומה, נעים.  

בשורה התחתונה, אחלה מלון. מיקום קלאסי קרוב לשדה התעופה, שאטל חינמי בכל שעות היממה, שירות נהדר, חדרים קטנים אך נעימים ונקיים ומאובזרים, ארוחת בוקר טובה... מה עוד צריך הבנאדם? כמו יתר המלונות הצמודים לשדה התעופה המלון "יודע" מה הוא שווה.. חדר משפחתי לארבעה אנשים עלה 169 אירו וחדר זוגי 119 אירו. סה"כ שילמנו 288 אירו לשישה אנשים לשלושה חדרים עם ארוחת בוקר... לא זול. מאידך, אם אני משקלל עלות מוניות הלוך ושוב משדה התעופה למלון בלילה וחזרה בבוקר למשפחה של שישה עם מזוודות, אני מניח שהשאטל הלוך ושוב שווה בין 80 ל- 100 אירו. מאחר ואילו היו רמות המחירים בכל המלונות בסביבה הקרובה בזמנו, לא התלבטתי יותר מדי.. יש מצוי ויש רצוי... והמצוי היה בהחלט מצוין!
 

אגב, למי שיש שעה-שעתיים פנויות, המלון צמוד לפארק פניקס (Park Phoenix) היפה. למידע על פארק פניקס, נא ללחוץ כאן. 

מלון All Seasons שייך לרשת Accor, כמו מלונות איביס, סופיטל, מרקיור, נובוטל, אטאפ, פולמן ואדג'יו. לנוחיותך, להלן קישורים ישירים לעמוד מלון Hotel All Seasons Nice Aéroport Arenas - Nice באתר הבית של רשת אקור, באתר בוקינג ובאתר ונרה. תמיד מומלץ להשוות מחירים ותנאי הזמנה:

·         לדף מלון אול-סיזונס ליד ש"ת ניס מאתר Booking.com, נא ללחוץ כאן

·         לדף מלון אול-סיזונס ליד ש"ת ניס מאתר Venere.com, נא ללחוץ כאן

·         לדף מלון אול-סיזונס ליד ש"ת ניס מאתר Accor.com, נא ללחוץ כאן

 

מחר אעלה מידע ותמונות לגבי שני מקומות הלינה האחרים.