צ'ק אין עירוני

 

כולנו מכירים את הבאסה ביום האחרון של הטיול, כאשר עושים צ'ק אאוט מוקדם בבוקר מהמלון אבל הצ'ק אין לטיסה הוא אי שם מאוחר בלילה, ובינתיים, צריכים להסתדר עם המזוודות ויתר המטלטלין... אפשרות אחת היא כמובן להותיר את המזוודות כשהן נעולות בחדר סגור ליד דסק הקבלה במלון בו שהיתם. בדרך כלל, במרבית המלונות יש חדרון אחסון כזה למזוודות ולתיקים. זה פתרון אחד שמקל קצת על החיים אבל לא פותר את כל העניינים כי צריך לשוב למלון לפני היציאה לשדה התעופה על מנת לאסוף את המזוודות משם. די ניג'וס..  

אבל למה לא לעשות את החיים באמת פשוטים ויעילים, אפילו נעימים... כן, גם זה עלול לקרות..:-))

האוסטרים הקימו מבנה צמוד לתחנת הרכבת Wien Mitte המרכזית (Vienna Center Station), הנקרא מסוף City Air Terminal והכולל רציף לרכבת CAT בווינה וכן טרמינל צ'ק אין עירוני מוקדם עבור חברות תעופה שונות. עשינו את זה בבוקר היום האחרון וזה היה פתרון משולם. כך יכולנו לטייל ביום האחרון בווינה ללא כל בעיה וללא מזוודות. יצאנו מהמלון שלנו לאחר ארוחת בוקר וצ'ק אאוט סופי שם. משם, מהמלון, נסענו ברכבת התחתית למסוף City Air Terminal הממוקם בצמידות לתחנת הרכבת Wein Mitte ושם בדלפק של Austrian Airlines עשינו צ'ק אין למזוודות לטיסת הערב של אוסטריאן איירליינס. חמש או שש דקות מאוחר יותר יצאנו משם ויכולנו לטייל כל היום עד הערב בלי המזוודות... ענק! כמובן שגם בשדה התעופה התהליך היה קצר יותר בהתאם. מומלץ בחום רב למי שיש לו טיסות ערב או לילה מווינה.

Tel Aviv_US 468x60


טרמינל צ'ק אין עירוני (
City Check In) של חברות התעופה ממוקם בקומה מעל לרציף רכבת CAT בווינה, באותו מבנה ממש, וכאמור, הוא מאפשר לבצע צ'ק אין מוקדם, לשלוח את המזוודות, לקבוע מקום ישיבה בטיסה ולקבל כבר במרכז וינה את כרטיס העליה (Boarding Pass) למטוס. ניתן לבצע את הצ'ק אין המוקדם מהשעה 18:00 בערב לפני הטיסה ועד 75 דקות לפני הטיסה, כך שאין צורך להתייצב בשדה התעופה מספר שעות לפני הטיסה ואין צורך להיגרר עם המזוודות במקרה של טיסת ערב או לילה. ניתן לשלוח את המזוודות ולהמשיך ולטייל בווינה עוד מספר שעות בחופשיות ובנוחות. במקום יש גם דסק שירות של חברת Austrian Airlines.

למידע נוסף בנוגע לשירות רישום מוקדם בתחנה במרכז וינה ולקבלת מידע מדויק של חברות התעופה המשתתפות בתוכנית זו ומעניקות שירות צ'ק אין עירוני מוקדם בתחנת וינה מרכז (Check in a Wien-Mitte), נא ללחוץ על הקישור  הבא . השירות ניתן בחינם למי שמציג כרטיס נסיעה ברכבת CAT ממרכז העיר לשדה התעופה, אולם גם אין ברשותך כרטיס כזה, ניתן לרכוש אותו שם, במכונות או בדלפקים.

מסוף City Air Terminal ממוקם בצמידות לתחנת הרכבת Wien Mitte ושם ניתן לעלות על קו U3 הכתום או קו U4 הירוק של הרכבת התחתית (U Subway lines) וכן על הרכבת המטרופוליטנית הרגילה או לקחת חשמלית ולכן, קל להגיע לשם כדי לעשות את הצ'ק אין וקל להמשיך משם ולטייל בווינה נטולי מזוודות ונטולי דאגות..

בשורה התחתונה, מומלץ מאוד ואפילו לדעתי "צעד חובה" למי שיש לו טיסת לילה או טיסת ערב ורוצה ליהנות מיום בילוי בווינה ללא טרדות מהמזוודות. בנוסף, מקבלים כבר את כרטיס העליה למטוס וכך חוסכים זמן גם בכל הקשור להגעה מוקדמת מדי לשדה התעופה טרום הטיסה.