וינה, ביקור זוגי באפריל 2011 וטיול משפחתי בדצמבר 2013

וינה? וינה??? כן, וינה. בהחלט וינה!!!

אני מודה שווינה לא נחשבה אצלי ליעד אטרקטיבי לביקור והיא לא נאמרה אצלי באותה נשימה לצד ערים נאהבות כגון אמסטרדם או ליסבון או ערים מרתקות ויפות כגון פריז. טעות שלי, טעות גדולה שלי....

כשאלה בישרה לי שיש לה נסיעת עבודה לווינה, כנס מקצועי אזורי של שלושה ימים בסוף מרץ, בין שלישי לחמישי, קלטתי מהר מאוד שמגיע לי פיצוי על כך שאשמור על הילדים במשך שלושה ימים ושלושה לילות רצופים... היתה רק דרך הגיונית אחת לפצות אותי והיא יצירת "כנס זוגי" בסופשבוע בווינה, שבמסגרתו אלה תשמור עליי ארבעה ימים ושלושה לילות ואני... אני כרגיל אקטר..
גם אלה חשבה שזה פיצוי הוגן ולכן, כל שנותר לי לעשות הוא ללמוד ולשנן מראש את הדרך לבדי משדה התעופה של וינה למלון....

אלה כבר ביקרה בעבר פעמיים בווינה והכירה והוקירה את העיר אבל עבורי, וינה היתה הפתעה נעימה: עיר מקסימה, יופי של עיר. אלגנטית, מרווחת, יפה. מגוון אתרים יפים ומרתקים, שילוב של היסטוריה ואמנות, ארמונות ומוזיאונים וכן, גם אוכל טוב ומסעדות וחיי לילה תוססים. אהבתי את וינה והייתי שמח לחזור אליה... אין לי ספק גם שנשוב אליה. אחלה עיר שבעולם.

לדעתי, וינה "שווה" לפחות 3 עד 4 ימי ביקור מלאים בעיר עצמה. אם יש עוד ימים, ניתן לצאת לעוד יומיים-שלושה לטיולים חד יומיים מעבר לווינה, במרחק נסיעה סביר בתחבורה ציבורית מעיר הבירה האוסטרית (למידע נוסף מאתר TOUReply בנוגע  לאפשרויות טיול מחוץ לווינה בתחבורה ציבורית, נא ללחוץ כאן).
ואגב, בהחלט יש גם מה לעשות עם ילדים בווינה וניתן לדעתי להקדיש לעיר כשלושה ימים בטיול משפחתי עם ילדים, ללא כל קושי.  

ניסיתי לפרט כאן בעמודים הבאים את החוויות שלנו מהביקורים באתרים השונים בהם ביקרנו, כגון בארמון שונבורן, ארמון הופבורג עם מוזיאון סיסי המרגש והמדהים, מוזיאון אלברטינה, ארמונות בלוודרה וכדומה. בנוסף, אני מצרף מידע שימושי בהקשר לטיסות, מקומות לינה בווינה, מסעדות בהן אכלנו ונהנינו ועוד עצות וטיפים (לדוגמא, שימוש במתקן הצ'ק אין העירוני בבוקר יום הטיסה חזרה כדי לא להיסחב עם המזוודות וכדומה).

מקווה שהמידע כאן יסייע למי שמתכוונים לבקר בווינה.
רק בשמחות!
 
אורן